Zapoměňte na obyčejnou bábovku! Tuto banánovou bábovku s ořechy, čokolády a krémovou náplní si zamilujete

postup:

Předehřejte troubu na 180 ° C. Na drobenku smícháme ořechy, máslo, mouku, cukr a skořici v mixéru. Pokud nemáte mixér, můžete nejprve nasekat ořechy a pak vše zpracovat vidličkou. Potom vložte drobenku do chladničky.

tuto-bananovou-babovku-s-orechy-cokolady-a-kremovou-naplni-si-zamilujete_1

V míse smíchejte mouku, kypřící prášek, jedlou sodu, sůl a skořici. Ve druhé větší misce vyšleháme máslo s cukrem do pěny, přidejte vejce, vanilku a banány. Postupně nasypte moučnou směs do banánové s přiléváním zakysané smetany. Promíchejte těsto dohladka a 1/4 z něj uložte do misky bokem. Do zbytku vmíchejte čokoládové kousky a ořechy. Změřte přibližně hrnek cesta a zbytek nalijte do připravené formy. Vezměte 1/4 hrnku odloženého cesta a smíchejte ho s krémovým sýrem, vanilkou a třtinovým cukrem. Takto připravenou nádivku nalijte na těsto do formy tak, aby se nedotýkala stěn.

tuto-bananovou-babovku-s-orechy-cokolady-a-kremovou-naplni-si-zamilujete_2

Na náplň použijte poslední hrnek cesta, který jste si nechali. Snadno bouchněte formou o stůl, abyste uvolnili případné vzduchové bublinky. Vrch bábovky posypte připravenou drobenkou.

tuto-bananovou-babovku-s-orechy-cokolady-a-kremovou-naplni-si-zamilujete_3

Pečte 55 až 60 minut na 180 ° C. Poté nechte bábovku chladit na roštu alespoň hodinu. Jemně vyjměte bábovku z formy a nechte ji vychladnout na pokojovou teplotu. Jakmile budete připraveni servírovat, smíchejte ingredience na polevu do hladké směsi a polijte jí bábovku. Posypte čokoládovými kousky, pokud chcete.

Sledujte nás na Facebooku

https://www.facebook.com/vseprozdraviezy/?ref=ts&fref=ts