Malé vylepšení s velkým efektem: Stačí přidat do strouhanky tuto surovinu a řízky budou mnohem chutnější!

Hořčičný prášek

Pokud chcete dodat vaším řízkům jemně kořeněnou chuť, vyzkoušejte hořčičný prášek. Stačí jen 3/4 lžičky ve strouhance a řízky vám začnou vonět již během smažení.

Malá špetka kyseliny citronové v prášku

Přidejte do strouhanky a máte řízky, které jsou svěžejší a lépe je strávíte. Vyzkoušejte a budete mile překvapeni.

Arašídy nebo vlašské ořechy

Rozdrťte několik slaných arašídů, zda vlašských ořechů a přidejte do strouhanky, kterou obalit řízky. Toto vylepšení dodá vepřovým řízkům úžasnou chuť. Navíc nemusíte solit ani jinak ochucovat, řízky budou mít výbornou chuť!

Sušený kopr

My, jako velcí milovníci kopru máme rádi vůni této aromatické bylinky z našich zahrad i v řízkách. Přidejte do strouhanky sušený a rozdrcený kopr, petrželku, nebo jiné vaše oblíbené bylinky. Budete mít krásné voňavé a nevídaně chutné řízky.

Drcené sušenky

Grahamové nebo máslové slané sušenky rozdrtíme nadrobno a přimícháme ke strouhance. Toto vylepšení dodá chuť vepřovým a drůbežím řízkům, ale rovněž smaženému filé. Stejně můžete do strouhanky přidat hrst drcených chipsů, chipsy s příchutí dodají výbornou kořeněnou chuť

Kukuřičné lupínky

Můžete je přidat do strouhanky nebo jimi strouhanku zcela nahradit. Výsledek bude mnohem křupavější a dodá fantastickou chuť zejména drůbežím stehýnkům nebo prsům.

Sušený česnek

1-2 lžičky sušeného česneku ve strouhance řízky nejen skvěle ochutí, ale zároveň přidají fantastickou česnekovou vůni. Neváhejte přidat i nadrobno nasekanou petrželku.

Nadrobno nastrouhaný sýr

Nejlepší je parmezán. V italské kuchyni je neodmyslitelnou přísadou telecích řízků, výborně se však hodí i do vepřových či drůbežích řízků. Smíchejte strouhanku s parmazánem v poměru 2: 1.

Strouhaný kokos

Obyčejná kokosová moučka dokáže úžasně zjemnit drůbeží maso. Použijte ho při přípravě kuřecích nebo krůtích řízků, přimíchejte ho do strouhanky a sami uvidíte, jak skvělý bude výsledek.