Víte, proč je dobré vložit břečťan do pračky? Dokáže věci, o kterých jste možná ani netušili!

Ve všech těchto případech se břečťan jeví jako velmi vhodná alternativa k mýdlovým ořechům. Než se pustíte do jeho využívání, stejně jako v případě mýdla, byste si měli dát otestovat, zda netrpíte nesnášenlivostí na některé alergeny, které břečťan obsahuje. Pokud ne, pusťte se do toho!

Jak to funguje

Vezměte hrst silnějších listů břečťanu a natrhejte je. Pak je stačí dát do ponožky nebo jiného látkového sáčku a dobře uzavřít, aby se listy během praní nedostali ven.

Ponožku nebo sáček dejte do bubnu pračky spolu se špinavým prádlem stejně, jako byste tam dávali prášek a můžete začít prát.

Nepoužívejte mladé, světle zelené listy, ale zralé, které mají pěknou, výraznou barvu, což maximalizuje prací účinek. V případě velmi zažraných skvrn na prádle můžete k listům přidat trochu prací sody nebo mýdla.

Pokud potřebujete použít náhradu za odstraňovač skvrn, vyzkoušejte přidat trochu octa. Stačí experimentovat s množstvím, aby prádlo nezapáchalo, ale současně se docílilo čistícího efekt. Tento postup se mimochodem hodí i při velmi tvrdé vodě, aby se zabránilo zešednutí bílého prádla.