Nemůžete dobře spát? Dejte si do ložnice tyto bylinky a budete spát jako miminko!

3) Jasmín

Jasmín (latinsky Jasminum) je rod rostlin patřící do čeledě olivovníkovité (Oleaceae). Jako jasmín, nebo nepravý jasmín byl dříve také nazýván pustoryl (Philadelpus).

Tato exotická rostlinka výrazně zkvalitňuje spánek, zvyšuje produktivitu a soustředěnost po dobu celého dne. Umístěním Jasmínu v ložnici snížíte vliv stresu a zažijete pocit klidu už jen tím, že si k ní přivoníte.

4)  Hadí rostlina

Tato rostlinka se velmi snadno pěstuje a je také vhodná k dekoraci. Efektivně filtruje vzduch a produkuje hodně kyslíku, čímž zlepšuje pokojovou atmosféru. Studie ukázaly, že dokáže pomáhat při respiračních onemocněních, bolestech hlavy, podrážděných očích. V noci zlepšuje spánek a během dne zvyšuje produktivitu.

5) Aloe vera

Tato úžasná pokojová rostlina poskytuje celou plejádu zdravotních přínosů a velmi snadno se pěstuje. Vypouští do vzduchu během noci hodně kyslíku, čímž pomáhá nespavosti a také zlepšuje kvalitu samotného spánku.

Aloe poskytuje dva různé produkty s odlišným působením a využitím, známé jako gel a latex. Gel z aloe se zevně aplikuje zvláště na spáleniny, drobnější poranění a odřeniny, latex působí při podání vnitřně mj. jako razantní projímadlo. Mezi hlavní účinné látky obsažené v aloe pravé náleží polysacharid acemanan a v latexu glykosid barbaloin

Někdy se o rostlince Aloe vera mluví také jako o „rostlině nesmrtelnosti“, neboť se velmi snadno rozmnožuje pomocí řízků.

Nepěstujte doma jen jednu rostlinku. Nejlepší je mít jich hned několik, rozmístit je do každého pokoje a kromě lepšího spánku ji můžete využít i pro velké množství zdravotních či kosmetických účelů.