Toto je největší zabiják cukru! Tuto bylinku používají Indové na cukrovku už tisíce let!

Nikdo přesně neví, jak tato bylinka funguje, ale důkazy naznačují trojí mechanismus. Gymnéma podporuje sekreci inzulínu z pankreatických beta buněk, zvyšuje celkovou citlivost těla na inzulín a také snižuje absorpci glukózy a tuků ve střevech. Tyto závěry potvrzují i ​​výsledky několika studií. Jedna taková studie, publikovaná v Žurnálu Ethnofarmakologie, provedená vědci z Univerzity v Madrasu, zkoumala účinek 400 mg extraktu u 22 pacientů s diabetem typu 2 během 19 až 20 měsíců. Výsledek ukázal, že u nich došlo k potenciální regeneraci slinivky a zvýšení produkce inzulínu na normální úroveň.

Jak užívat Gymnému lesní?

Herbalista Khalsa doporučuje užívání surového sušeného listu v kapslích v rozmezí 15 až 500 mg denně, v závislosti na individuálních potřeb pacientů. Začít by se mělo s menší dávkou a postupně ji zvyšovat. Zapomínat by se nemělo na to, že první výsledky se dostaví až po několika měsících. V případě užívání Gymnémy ve formě extraktů nebo doplňků stravy je třeba se řídit dávkováním uvedeném na obalu.

Zajímavé je také to, jak dokáže Gymnéma změnit chuť cukru. Pokud se aplikuje přímo na jazyk, chuť cukru se ze sladké změní na hořkou. Tento efekt se dosáhne potlačením receptorů na jazyku pro sladkou chuť, což trvá přibližně 15 minut. To je dostatečný čas na to, aby si člověk našel nějakou jinou potravinu, která obsahuje komplexní sacharidy s nízkým glykemickým indexem.

Kde se dá Gymnéma lesní koupit?

Gymnému lesní můžete obvykle sehnat v obchodech se zdravou výživou nebo obchodech, které se specializují na Ajurvéda .

Samozřejmě, pokud máte diagnostikováno cukrovku, užívání doplňků a léčbu je vždy třeba konzultovat s lékařem. Jde totiž o vážné onemocnění, které má potenciál způsobit vážné zdravotní komplikace.

Sledujte nás na Facebooku

https://www.facebook.com/vseprozdraviezy/?fref=ts