Má pokojové rostliny jako z katalogu. Zkušená pěstitelka vám prozradí jednoduchý zlepšovák, díky kterému je budete mít i vy!

Dejte jim popel

Dřevěný popel obsahuje minerální soli, draslík, hořčík a bór, který vyživuje půdu pokojových, ale i zahradních rostlin.

1 lžíci popelu zalijte 1 litrem horké vody a nechte týden odstát – jednou za čas promíchejte. Zalévejte touto tekutinou 1x za 10 dní.

Kůra z granátů a citrusů

Kůru z nich dejte do misky, zalijte vodou a nechte odstát přes noc. Druhý den máte výživnou zálivku na své rostliny. Na zálivku ředíme s vodou v poměru 1: 1.

Aloe šťáva

Můžete ji ve zředěné podobě použít na všechny pokojové rostliny. 1 lžičku rozpustíme v 500 ml vody.

Další tipy

Fíkus – jednou do měsíce použijte cukrovou zálivku – v 1 litru vody rozpusťte 1 lžičku cukru. K čištění listů je nejlepší mléko – dodá mu lesk a zároveň je i vyživí.

Aspirin – posiluje imunitu rostlin a bojuje proti plísni v půdě. 1 tabletku rozpustíme v 1,5 litru vody a používáme na zalévání rostlin, které potřebují vzpruhu, nebo se u nich objevilo napadení plísní.

Fialky – vezměte lahvičku s vitaminem B12 a pár kapek přidejte do 1 litru vody. Fialky touto tekutinou zaléváme 2x za měsíc.

Banánová kůra – je bohatá na draslík, hořčík, fosfor a ideální je pro použití při přesazování rostlin. Na drenážní vrstvu jednoduše navrstvit pomletou nebo rozmixovanou slupku, přikryjte zeminou a zasaďte rostlinku.

A co je nejdůležitější?

Vždy, pokud je to možné, zalévejte dešťovou, případně odstátou vodou z vodovodu. V zimě je vynikající i rozpuštěný sníh.

Za rady děkujeme čtenářce a zkušené pěstitelku Martině.

1
2