Idol, kterého milovali miliony žen a on miloval pouze jednu. Toto je příběh o Patricku Swayze

Jelikož se Lisa odmítla vzdát Patrika, chtěla být při něm co nejblíže. Později se vzali, a protože neměli žádné problémy začali snít o dětech. Bohužel, tento sen se jim nesplnil a Lisa dvakrát potratila. Na to začal Patrik pít, kouřit a vyzkoušel i drogy. Některých návyků se zbavil, ale kouřit přestal tehdy, když se dozvěděl o své diagnóze. Ta zněla rakovina.

Jelikož onemocnění bylo ve čtvrtém stadiu, zpráva byla tak šokující, že ještě v roce 2008 se zúčastnil posledního natáčení seriálu, kde hrál agenta FBI. V tomto období mezi prací absolvoval i chemoterapii.

Na zlepšení svého vlastního zdraví konzumoval bílkoviny, na doporučení lékaře. Avšak onemocnění bylo v pokročilém stadiu. Přesto byl Patrik trpělivý, ale léky proti bolesti neužíval. Kromě své práce na seriálu, spolu s manželkou psal i memoáry.

Rád popisoval sebe sama jako „divokého člověka“. Chtěl toho v životě prožít co nejvíce, protože jako zvědavý člověk chtěl porozumět všemu. Avšak Hollywood neodpověděl na jeho potřeby. Po skončení natáčení odešel na ranč, kde ho onemocnění začalo pomalu pohlcovat.

Jeho milovaná manželka byla po jeho boku i tentokrát až do poslední chvíle, tedy až do jeho smrti. Láska, kterou oba prokazovali navzdory těžkostem a životním zkouškám vyvolává i dnes radost a respekt.

Pro Patrika bylo toto období velmi těžké, ale pro Lisu bylo dvojnásobnou zkouškou. Přesto, oba byli odvážní, snažili se neukazovat navenek svou bolest.